Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Víkend ve Sloupu 3. - 5. února 1995

Víkend 3. - 5. února 1995 Víkendová výprava Sloup

Text: Vašek Klain
1.den: Jak se již těm zvídavějším podařilo zjistit z titulku, jeli jsme na víkendu a dokonce skutečně do Sloupu. Celé to začalo už ráno v osm hodin, kdy jsme na vlakáči nastoupili do mašinky, která nás svezla do Nového Boru. Dalším dopravní prostředkem byly naše nohy. Po příchodu nikdo neotálel a po mírné regeneraci sil započal program Pro děti představoval procházku o okolí a starší tvořili různé výrobky. Vrcholným dílem byla jistě první část měděného řetězu na krk.
2. den: Dopoledne děti poznávaly krásy okolí a ti starší pokračovali ve výrobě spon z drátu, náramků a dalších věcí. Tato výrobní mánie zapřičinila blížící se výstava. Po příjezdu opozdilců byla naše sestava skutečně kompletní. Součástí dnešního dění byl také karneval. Určitá skupinka starších se neúčastnil, protože dokončovala "kolekci šperků", kterou pak na závěr karnevalu předvedla Lída Kalinová.
3. den: dnes je náš poslední den a jak už to tak bývá, byl zasvěcen především úklidu a uvádění všeho pokud možno do původního stavu. Na vlak jsme nikterak nepospíchali, spíše šli vycházkově. Ještěže měl vlak několik minut zpoždění…
Návratem na nádraží do Mladé Boleslavi si již úplně každý připustil, že tato sqělá akce končí…

 

Dodatek: na akci se udělalo mnoho výstavních exponátů, nakresli se plánek naší osady na Štěpánce a mnoho dalších věcí.Přehled akcí v roce 1995

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo