Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Bardův hlas 27. března 2004

Novinky ze života Keltoi Ahoj
Zdravím všechny naše příznivce a členy a posílám Vám několik aktualit z dění kolem Keltů a hlavně Keltoi. Chladná polovina roku pomalu končí a přichází období, kdy na nás opět čeká mnoho zajímavých akcí a také hodně práce. Přeji všem příjemné dny a těším se, že konečně přijdou ty lepší dny, kdy se bude dařit lépe a ještě lépe a konečně překonáme to, co nás stále tíží a nedá nám pokračovat v dalším rozvoji.

Beltine 2004 - Cheb
Svátek keltské kultury Beltine se uskuteční v letošním roce na hradě Cheb a už podesáté jej organizují naši přátelé ze sdružení Bratrstvo Keltů. Podrobnosti o programu koncertů a dalších vystoupení tanečníků, přednášek či jiných zajímavostí naleznete na www.beltine.cz.
V letošním roce dochází k menší změně - keltská vesnička bude umístěna v hradním příkopu přímo pod mostem, kterým se vchází do hradu. A bude obsahovat mnoho řemeslníků, prodejních stánků a soutěží. Dohromady se zde sejdou lidé ze sdružení Agarain, bojovníci Enfants de Finn a Bójové, a pochopitelně již podeváté i Keltoi. Je jen na nás, co návštěvníci uvidí... Provoz vesničky bude mít z bezpečnostních důvodů i jistá pravidla - doba pro vstup návštěvníků bude od 17:00 do 24:00 a druhý den od 8:00 do 17:00 hodin. A to z toho důvodu, aby řemesla mohli navštívit i návštěvníci města či hradu v sobotu odpoledne.
Pochopitelně vše závisí na návštěvnících i na účinkujících, jak se k tomuto návrhu postaví. Keltoi pro tuto vesničku má přislíben grant Města Cheb a o dalším financování se jedná. Stavba vesničky bude probíhat již od 29. dubna odpoledne, kdy bychom se tam měli sjet a v pohodě vše připravit. Proto prosím všechny zájemce, aby se ozvali jak mohou a chtějí pomoci, co mohou udělat a kdy přijedou. Ozvěte se nejlépe e-mailem.
Podrobnosti o projektu keltské vesničky je možné získat na požádání.

Botanicus Ostrá 24. duben 2004
Ve středověké vesničce Botanicus v ostré u Lysé nad Labem se 24. dubna 2004 uskuteční keltská slavnost - vyroste zde keltská vesnička s řemeslníky. Zájemci se opět mohou hlásit e-mailem.

Osada Keltoi v Mladé Boleslavi

V průběhu měsíce dubna zde proběhne jarní úklid - hrabání listí, vysekání náletových křovin a oprava zázemí, které vandalové opět rozbili. Od května zde opět budou probíhat výukové programy pro školy na objednání. Podrobnosti a nabídka je na www.keltoi.cz. Zájemci se opět ozvěte e-mailem.

www.boiohaemum.cz
Na této internetové adrese se stále shromažďují infromace o všem, co se týká historie od pravěku po středověk a hledáme další spolupracovníky, kteří by pomohli tento projekt naplnit dalšími informacemi.

Členství v Keltoi

Členům a zájemcům o členství v Keltoi, bych chtěl připomenout, že jako každoročně je potřeba zaplatit členský příspěvek ve výši 200,- Kč za osobu nebo 450,- Kč za rodinu.

Nabídka pro zájemce o netradiční cestování

Dovolujeme si vám nabídnout cesty za poznáním od cestovní kanceláře Kudrna z Brna, kteří mají ve svém krásném katalogu i zajímavé cesty za poznáním historie i kultury. CK Kudrna je dlouholetým podporovatelem našeho bytí.

Zdravím a přeji všem krásný den a omlouvám se těm, které jsem zdržel Vašek Horák

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo