Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Bardův hlas 5.4.2006 - Tipy na výlety za Kelty

Pár tipů na blízké akce a výlety za Kelty Milí Kelti a Keltky a nejen Vy. Už víte kam pojedete za poznáním naší historie v letošním létě? Pokud váháte, tak pro Vás mám pár tipů.

První tip je pozvánka do keltské Osady v Prášilech na Šumavě. Od loňského roku je zde postaven srub a od května se bude ve výstavbě dále pokračovat. Postaví se přístřešky na řemesla, např. na tkaní, výrobu keramiky, apod. Osada bude otevřena pro veřejnost od června do září, uskuteční se zde oslava svátku Lughnasad 29.-30. července, výukové programy pro školy a návštěvníci uvidí i vybraná keltská řemesla. Stavbu Osady bude zajišťovat ve spolupráci s partnery Keltoi, středisko Prášily. Partnery projektu jsou Dr. Miroslav Zámiška, obec Prášily, Sport Hotel Prášily s.r.o. a další.

Druhý tip je návštěva výstavy Hrajeme si na Kelty v Muzeu Benátky nad Jizerou. Tato výstava pro svoji úspěšnost je stále k vidění ve třech sálech tohoto muzea a bude otevřena od května do října. Uvidíte nálezy z Mladoboleslavska, model obytného domu o velikosti 6*4 m s vybavením - postelí, pecí, tkalcovským stavem, mlýnem a můžete si pár činností i vyzkoušet.

Třetí tip je návštěva akce Beltine 2006. Uskuteční se v Lipnici nad Sázavou v magické čarodějné noci z 30. dubna na láskyplný 1. květen. K poslechu bude hrát spousta kapel hrajících keltskou - irskou, skotsku hudbu, uvidíte keltská řemesla v postavené vesničce, můžete si zasoutěžit a můžete se těšit na mnoho dalších prožitků. Na akci se bude točit další dokument o životě Keltů.

Čtvrtým tipem je pozvánka na festival Lughnasad na zámku Veveří 29. července. Akci organizuje Klub romantiků - cestovka Kudrna z Brna a můžete se těšit na koncerty, řemesla a suvenýry.

Poslední tipem je pozvánka do pavučiny - sítě s adresou www.boiohaemum.cz - časopis o historii od pravěku po středověk, kam můžete při svých toulkách zabrousit kdykoliv. Těší se na Vás tým redaktorů se svými články o životě Keltů, Slovanů, Germánů, archeologii, apod. Najdete zde již přes třista článků, pozvánek na akce, tipy na výlety, apod. Přečíst si můžete např. Lexikon Keltů, Lexikon Slovanů či Lexikon Germánů.

Na setkání s Vámi se těší Vašek Horák

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo