Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Jetřichovice | Letní tábor 1. běh 2000 - ohlasy

Válka Růží - letní tábor KELTOI 1. běh. Tak už to jsou dva dny, co jsem se vrátil z tábora v Jetřichovicích. Pravdou také je, že přesně dva dny už je hezké počasí:-( Už je to taková tradice, že právě my na prvním běhu máme nepěkné počasí. Nezbylo nám tedy, než si na tuto přízeň Zákopčaníkovu zvyknout. Během celého tábora (14 dnů) jsme měli jen 4 dny bez deště - počítám-li do těchto čtyřech dnů i ty, po které "pouze" mrholilo. Jeden by řekl, že v takovém počasí musí nutně nastat ponorka, ale letos jsme konečně dali dohromady sqělou partu. Kupodivu ani děti nebyly nějak vážněji poznamenány počasím. Dokonce jsme neměli žádné onemocnění.
    Do nemocnice se tak jelo během celého tábora pouze jednou, a to ještě kvůli hlavní vedoucí, která dostala žihadlo od vosy do oka. Nehoda se jí stala při přípravě trasy pro orientační běh. Rozšlápnout hnízdo se fakt nevyplácí.
    Oficiální celotáborovou hrou byl opět lov různých bobříků. Dlouho dobou hrou pak byla Válka Růží. Já představoval Eduarda Lancastera a Káča Alexe z Yorku. 30 dětí jsme rozdělili do dvou rodů a formou různých her a soutěží pak spolu bojovali. Za každou hru získali určité množství bodů, jejichž prostřednictvím pak zabírali panství v Anglii. Rod, který měl větší území, vybojoval anglický trůn. Závěrečnou bitvu jsme bohužel nemohli uskutečnit, protože by se nám děti pomlátili, takže jsme vše vyřešili úplně stejně, jak se řešily spory ve své době - totiž sňatkem. Sjednotili jsme území a moc a děti si toto vše užili na královské hostině, která pro ně na počest nového krále a královny byla připravena.
    Myslím, že i přes nepřízeň počasí se tábor dost vydařil. Už i technické vybavení je na nepoměrně vyšší úrovni, srovnáváme-li s lety minulými. Letos již nebyla problémem ani sprcha s teplou vodou. Jediné, co nám ještě chybí, je několik středových dílců a několik štábních vojenských stanů, ale to se asi časem taky poddá.
    Každopádně těch 14 dnů v prostředí Labských pískovců stálo za to a všichni na ně budeme dlouho vzpomínat. 
(Ren-H.C.)

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo