Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Ohlasy v tisku

Sazenou na Kladensku obsadili milovníci reggae, Nižbor na Berounsku obdivovatelé Keltů. MFDnes, 30. srpna 2004; Zuzana Čechová Sazená, Nižbor - Obdivovatelé keltské kultury, ale i milovníci jamajského reggae si o víkendu přišli na své. Zatímco v Nižboru na Berounsku lidé byli spíše pozorovateli; když sledovali práci „Keltů", v Sazené na Kladensku se zapojovali do tance.
O poznání klidněji bylo o víkendu v keltském centru v Nižboru. Víkendové slavení Dne hojnosti bylo přitom první od zahájení činnosti keltského centra. V sobotu a v neděli se tady sešly stovky lidí. Většina z nich neodolala a ochutnala některou z keltských specialit.
„Ukazujeme, jak Keltové pekli maso, ryby a chleba nebo jakou měli rádi polévku. Ale seznámíme návštěvníky i s řemesly. Máme připravené ukázky síťování nebo tkaní," vyjmenoval Václav Horák z občanského sdružení Keltoi, které se popularizací keltské historie zabývá už deset let. „Aby vše bylo skutečně co nejvěrnější, Čerpáme informace od archeologů a z literatury," řekl Václav Horák. Keltské informační centrum je podle něj pro sdružení Keltoi ideální. „Chceme tady dělat dvě až tři setkání ročně," dodal.
FOTO: MAFA - RADEK CIHLA

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo