Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Ohlasy v tisku

Keltové přilákali davy turistů. Berounsko, Romana Šimková, 28. července 2004 Nižbor - Na letní slunovrat bylo letos v nižborském zámku otevřeno Informační centrum Keltů. Jeho každodenní provoz zajišťují za podpory Středočeského kraje členové občanského sdružení Keltoi z Mladé Boleslavi ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče Středních Čech. Pro veřejnost je informační centrum Keltů otevřeno denně od devíti do osmnácti hodin. Lidé, které život Keltů zajímá, si zde mohou pořídit i různé příručky, knihy a dárkové předměty s keltskou tématikou. V prostorách zámeckého paláce provázejí návštěvníky průvodci, kteří jim umějí odpovědět na všechny otázky. V prvních dnech si multimediální expozici přišlo prohlédnout jen pár lidí, ale nyní si členové Keltoie nemohou na návštěvnost stěžovat. Za pět týdnu, tak dlouho je keltské informační centrum otevřeno, si ho přišlo prohlédnout na dva tisíce lidí.
"Nejvíce se jim líbí filmy o životě Keltů, které se zde promítají na zdech místností. Informační centrum si přicházejí prohlédnout jak dospělí, tak i rodiny s dětmi. O letních prázdninách k nám jezdí hodně i dětské tábory," uvedl za občanské sdružení Keltoi Václav Horák. Podle jeho vyjádření zaujmou lidi i nově zrekonstruované prostory zámeckého paláce. Vstupné do objektu je téměř symbolické. Dospělí zaplatí dvacet korun a děti deset. "Nevěděli jsme, že zde něco takového je. Udělali jsme si se známými výlet do Žloukovic a o keltském centru jsme se dozvěděli až tam. Expozice je velmi zajímavá. Byla jsem překvapena, jak zámek uvnitř pěkně vypadá," komentovala prohlídku informačního centra a zrekonstruovaných palácových prostor Libuše Štochlová. (rom)

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo