Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Výstava LUGHNASADH 2001

letošní téma výstavy zní: BYL BIVOJ SLOVAN, KELT ČI VIRTUÁL? Letos již popáté se bude konat v Praze na Vyšehradě výstava výtvarných děl malířů, sochařů a grafiků, inspirovaných odkazem z keltské minulosti našich dávných předků, sídlících na dnešním území Čech, Moravy a Slezska. Autorem projektu je Josef Ryzec, pořadatelem občanské sdružení LUGH, které bylo založeno letos v lednu s cílem být obhájcem, ochráncem a nositelem keltského odkazu, oslovujícího z hlubin dávnověku naši současnost. Spolupořadatelem je Národní kulturní památka Vyšehrad, která poskytla pro tuto příležitost interiérové prostory Galerie Vyšehrad (expozice menších a drobnějších prací), sál Gorlice v kasematech barokního opevnění u Cihlové brány, kde jsou dlouhodobě umístěny originály barokních soch z Karlova mostu (tam budou umístěny rozměrnější obrazy a sochy, jejichž umístění v exteriérech je nevhodné) a exteriéry v blízkosti těchto dvou výstavních míst (sochy na trávníku před Galerií). Výstava skončí 2. září 2001.
Patronaci výstavy a projektu převzali tak jako loni velvyslanec Irska v České republice, pan Michael Collins a velvyslanec České republiky v Irsku, pan Petr Kolář. 

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo