Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Produkce | Ohlasy v tisku

Skotské hry na Sychrově. Článek z magazínu COT Business č. 10/2004 Tentokrát vládlo na Sychrově téměř pravé skotské počasí. Zamračená obloha hrozila každou chvíli deštěm, ale nic to neubralo na návštěvnosti ani na poutavosti Skotských her. Návštěvníci si počasí vesměs pochvalovali, stejně jako organizaci a přípravu celé akce, za kterou stál krom pořadatelů i ředitel zámku Miloš Kadlec.
Na programu dne byl ze skotských her především hod kamenem, závažím nebo kládou. Bylo zajištěno tradiční skotské občerstvení, soutěže pro návštěvníky, bezpočet stánků s tematicky laděnými upomínkovými předměty a po celou dobu vyhrávaly na několika pódiích různé folkové kapely. Pro nejmenší tu byla připravena střelba z luku, keltský tábor KELTOI s ukázkami řemesel nebo skotský vojenský tábor z období 2. sv. války se vším co k takovému táboru patřilo. Spokojení pořadatelé jsou už dnes rozhodnuti pořádat hry i příští rok. A proč právě na Sychrově? Prostě proto, že bývalí majitelé zámku, tedy význačný francouzský rod Rohanů, byl spřízněn se skotským královským rodem Stuartovců. Tak proto.

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo