Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

Bardův hlas 14.3.2013

Dobrý den vážení přátelé Keltoi,

zdá se to neuvěřitelné, ale před několika týdny občanské sdružení Keltoi začalo již dvacátý rok svého působení. Spousta věcí se podařila a je také i pár věcí, které nedopadly podle našich představ či plánů. K blížícímu se výročí 20. let jsme provedli několik změn - počínaje změnou redakčního systému našich internetových stránek a sloučení všech webových projektů do jednoho systému a rozšířením našich projektů na druhé straně.

 

Krátké aktuality:

 

1) Archeopark Prášily ve své deváté sezoně pro léto 2013 připravil Keltské víkendy a dva festivaly. Od 1. července vám budeme předvádět a vy si dle možností můžete vyzkoušet např. keramiku, tesařství, kovářství a další řemesla. Oslavíme keltský svátek Lughnasad, k vidění budou rekonstrukce řemesel, průvodce areálem archeoparku, hudba, jídlo, pití a další zajímavosti. Sezonu zakončíme Samhainem v říjnu.

2) Od 1. ledna 2013 jsme po dohodě s městem Letovice převzali projekt keltské usedlosti Isarno, kde postupně provedeme rekonstrukci areálu a v létě uskutečníme akce.

 

3) Rozsáhlými změnami prošly naše internetové projekty boiohaemum.cz, stopypredku.cz a keltove.cz. Zde nás čeká ještě mnoho práce - sami zhodnoťte, zda jdeme správným směrem...

 

4) Pro naše projekty hledáme další zdroje, jak lidské, finanční, hmotné i nehmotné. Bez těchto zdrojů se neobejde žádná lidská činnost, děkujeme všem, kteří nám pomohli v minulosti či pomáhají v současnosti. Děkujeme za vše, co jste pro nás udělali.

 

5) Přechodem na nový redakční systém a nový systém správy kontaktů jsme sloučili několik rozsáhlých databází kontaktů, proto se předem omlouváme, pokud by vám přišel tento e-mail na více vašich adres. Děkujeme.

 

S přáním hezkého dne


Václav Horák, Keltoi, občanské sdružení

http://www.archeoparkprasily.cz/" href="http://www.archeoparkprasily.cz">www.archeoparkprasily.cz 
Generální partner Archeoparku Prášily je Villa Karolina Prášily a Sporthotel Prášily s. r. o. Prášilský ráj http://www.prasilskyraj.cz/" href="http://www.prasilskyraj.cz">www.prasilskyraj.cz

Partnerem projektu jsou: Česká spořitelna a. s.

Mediálním partnerem je Turistický magazín KAM po Česku a Klatovský deník

www.stopypredku.cz - naučná stezka po pravěkých památkách České republiky

www.keltove.cz - keltský portál

www.keltoi.eu www.keltoi.cz aktuální informace o dění

www.boiohaemum.cz časopis o historii od pravěku po středověk

Občanské sdružení KELTOI se již od roku 1994 zabývá propagací života našich předků, především Keltů, vydává historický magazín v elektronické podobě, organizuje ukázky řemesel, provozuje Archeopark Prášily a mnoho dalších činností.

 

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo